1relaxace

Relaxační a rekondiční masáže

Rekondiční a relaxační masáž se provádí třením, hnětením a propracováváním svalových skupin rukama. Pro lepší kluzkost pokožky se používají různé oleje k tomu určené či masážní emulze. Jde o uvolnění svalů, které jsou namáhány neustále stejným pohybem, přetížením. Nebo naopak je to způsobeno nedostatkem pohybu, kdy povolené svaly nedrží správně např. páteř, klouby, a ty bolí. Tato masáž se může provádět na rukou, nohou, zádech či šíji. Existují různé typy masážních technik s různým účelem a cílem. Tato patří mezi základní druhy masáží, určená k uvolnění svalů, k jejich lepšímu prokrvení a následnému odplavení toxinů ze svalových skupin. Nebo také jako forma relaxace.

Masáž hlavy a šíje

Tato masáž se provádí za účelem uvolnění napětí v oblasti hlavy a krku. Pomocí jemných doteků a stimulací bodů na hlavě dochází k uvolnění a zrelaxování. Při této masáži se nepoužívá olej. Provádí se většinou vsedě, ale může být i v rámci relaxace provedena vleže. M

Masáž šíje a zad

Masáž zad se provádí v poloze na bříše, kdy hlava spočívá rovně v otvoru, který je součástí masážního stolu. Zpracovávají se postupně všechny svalové skupiny, třením a hnětením, aby došlo k prohřátí a uvolnění svalů. Což trvá asi 45 minut. Pak se přistupuje k masáži šíje, která se provádí v sedě. Postupně se uvolňují svaly ramen, lopatek a samotné šíje. Lze zvolit kombinaci masáže zad a šíje, což je lepší pro uvolnění, v případě bolestí zad nebo šíje. Je samozřejmě možno zvolit i samostatnou masáž zad nebo šíje. Tato masáž se provádí za pomoci olejů.

Masáž paže a ruky

Pokud člověk zvyšeně namáhá paže, případně ruce, je zde na místě zvolit masáž těchto partii. Většinou se masírují paže společně s rukama. Je samozřejmě možné zaměřit se i jen na ruce samotné, počínaje zápěstím. Pak je masáž výhradně zaměřena na promasírování a rozhýbání všech svalů a kloubů na ruce.

Masáž dolních končetin a nohou

Zase se jedná o prohřátí svalů dolních končetin pomocí tření a hnětení za pomocí olejů. I tuto masáž můžene rozdělit na samostatnou masáž nohy čili plosky, nártu a kotníků, nebo celé dolní končetiny včetně nohy.

Poslední úprava stránky: 25.07.2013, 19:34